Hurghada moře

Hurghada je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších turistických cílů v Egyptě, především díky svému úžasnému moři a bohatému podmořskému životu. Pro milovníky slunce, pláží a vodních sportů je Hurghada opravdovým rájem.

Pláže a moře

Moře kolem Hurghady je známé svou průzračnou modrou vodou a úchvatnými korálovými útesy. Pláže jsou čisté a písečné, ideální pro odpočinek a slunění. Místní letoviska nabízejí širokou škálu plážových aktivit, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing a kitesurfing.

Potápění a šnorchlování

Hurghada je jedním z nejlepších míst na světě pro potápění a šnorchlování. Podmořský svět zde nabízí ohromující pohled na pestrou paletu korálů, ryb a mořských živočichů. Oblasti jako je Riff Abu Ramada a Giftun Island jsou mezi potápěči velmi oblíbené.

Windsurfing a kitesurfing

Díky stabilnímu větru a teplému moři je Hurghada také rájem pro windsurfing a kitesurfing. Milovníci adrenalinu si zde přijdou na své a mohou si vyzkoušet různé vodní sporty.

Kultura a historie

Kromě krásného moře a pláží nabízí Hurghada i bohatou historii a kulturu. Město leží nedaleko starověkých egyptských památek, jako je Karnakský chrám a Údolí králů. Turisté si zde mohou prohlédnout také tradiční egyptské trhy a ochutnat místní speciality.

Ranní výlety do pouště

Pro ty, kteří touží po dobrodružství mimo vodu, Hurghada nabízí ranní výlety do pouště. Zde můžete prozkoumat krásné pouštní krajiny a navštívit tradiční beduínské osady.

Ubytování a stravování

V Hurghadě najdete širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních letovisek po útulné rodinné hotely. Místní kuchyně nabízí bohatou paletu chutí a vůní, které stojí za ochutnání.

All-inclusive letoviska

Pro ty, kteří si chtějí užít bezstarostnou dovolenou, jsou k dispozici all-inclusive letoviska, kde je zajištěno veškeré stravování a zábava.

Závěr

Hurghada je skvělým místem pro dovolenou, kde si každý najde to své. S úžasným mořem, bohatou historií a kulturou a širokou škálou aktivit nabízí Hurghada nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.

Doplňující aktivity

Kromě potápění a plážových sportů nabízí Hurghada i další zajímavé aktivity pro turisty. Jednou z nich může být například projížďka na kamelech po poušti, což je skvělý způsob, jak prozkoumat okolní krajinu a zažít autentický zážitek. Turisté si zde také mohou užít vyjížďku na člunu po Rudém moři a obdivovat krásné západy slunce.

Exkurze do okolí

Pro ty, kteří chtějí poznat více než jen samotnou Hurghadu, jsou k dispozici různé exkurze do okolí. Například výlet do Luxoru, kde mohou turisté obdivovat slavné egyptské památky, jako je Luxorský chrám nebo Údolí králů. Další možností může být návštěva starobylého města Asuán, které je známé svou krásnou přehradou a chrámem Philae.

Nejčastěji kladené otázky

Otázka Odpověď
Jsou pláže v Hurghadě přeplněné? Pláže v Hurghadě jsou obvykle velké a rozmanité, takže i v období většího turistického ruchu si můžete najít klidné místo.
Jaké jsou teploty vody v Rudém moři? Teplota vody v Rudém moři se pohybuje od příjemných 20°C v zimních měsících až po teploty kolem 30°C v letních měsících, což je ideální pro vodní aktivity.
Mohu si vyzkoušet potápění, i když nejsem zkušený potápěč? Ano, v Hurghadě jsou k dispozici potápěčské školy, které nabízejí kurzy pro začátečníky a zkušené potápěče pod dohledem profesionálních instruktorů.

Viz také:

Photo of author

Michaela

Napsat komentář